Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 06 september 2018

Kontaktuppgifter

Hitta till Pauliskolan

Besöksadress
Föreningsgatan 41

Postadress
Pauliskolan
Föreningsgatan 41
211 52 Malmö

Reception
040-34 65 65
pauliskolan@malmo.se


ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNNG
VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolledning

REKTOR
Åse Nilsson

040-34 65 60 / 0709-34 29 89
ase.nilsson@malmo.se

SEKTIONSCHEF
Administration m.m.
Mersiha Hamzic
040-34 65 66
mersiha.hamzic@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
SA, SPR, PREP
Lina Sandgren

040-34 65 61 / 0768-53 63 75
lina.sandgren@malmo.se

vikarie läsåret 17/18
Tajana Krznar Frklic
tajana.krznarfrklic@malmo.se
040-34 65 61

BITRÄDANDE REKTOR
NA, TE
Christer Månsson

040-34 65 28, 0705-18 47 77
christer.mansson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
BF, IKT, Mediateket
Per-Erik Karlsson
040-34 65 90 / 0708-34 65 90
pererik.karlsson@malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Linn Rasmusson
NA, TE, PRE, SPR-T
040-34 65 62
Linn.rasmusson@malmo.se

Sandra Stojanovska
Barn- och Fritidsprogrammet (BF)
sandra.stojanovska@malmo.se

Kaltrina Leskovci
SA, SPR
040-34 65 68
kaltrina.leskovci@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Birgitta Malmberg
040-34 65 70
birgitta.malmberg@malmo.se

SKOLSKÖTERSKA
Gabriella Olofsson
040-34 65 70
gabriella.olofsson@malmo.se

KURATOR
NA, TE
Lena Nilsson
040-34 76 26
lena.nn.nilsson@malmo.se

KURATOR
SA, PRE, SPR
Jessica Laakso
040-34 65 69
jessica.laakso@malmo.se

KURATOR
(BF, SPR-T)
Ingmari Cato
ingmari.cato@malmo.se

Mediatek

Välkommen till mediateket
040-34 65 72

ÖPPETTIDER
Månd 9-13
Tisd 9-16
Onsd 9-16
Torsd 9-16
Fred 9-13

Besök gärna mediatekets hemsidalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skriv till oss




Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. *

Foto: Freddy Billqvist