Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 23 februari 2021

Kontaktuppgifter

Hitta till Pauliskolan

Besöksadress
Föreningsgatan 41

Postadress
Pauliskolan
Föreningsgatan 41
211 52 Malmö

Reception
040-34 65 65
pauliskolan@malmo.se

Öppettider reception
För att minska smittspridning är receptionen på skolan stängd tills vidare.
Du når skolan via telefon (helgfria dagar)
månd-fred kl. 10-12.
Det går också bra att mejla till pauliskolan@malmo.se

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNNG
VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolledning

REKTOR
Christer Månsson t.f rektor

040-34 65 28, 070-51 84 777

SEKTIONSCHEF
Elias Grabka
076-853 63 65
elias.grabka@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR - BG, BET
Lone Jensen

040-34 65 61, 076-85 36 375
lone.jensen@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR -TE
Christer Månsson

040-34 65 28, 070- 51 84 777
christer.mansson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR - NA
Åsa Pålsson
040-34 35 80, 073-231 90 20
asa.palsson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR - BF, SASAM
Tajana Krznar Frklic
040-34 65 90, 073-34 29 007
tajana.krznarfrklic@malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Linn Bardeman
NA, TE, IMSTE/NA, IMATE
040-34 65 62, 0766-43 23 83
linn.bardeman@malmo.se

Azra Ahmetovic
BF, SA-SA, IMYBF, IMSBF
040-34 65 68, 0723-69 84 26
azra.ahmetovic@malmo.se

Alexandra Foschi
SA-BET, SA-BG
073-251 74 41
alexandra.foschi@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Birgitta Malmberg
040-34 65 70
birgitta.malmberg@malmo.se

SKOLSKÖTERSKA
Charlotta Zyto
070-840 51 98
charlotta.zyto@malmo.se

PSYKOLOG
Elena Baliouk
0723-50 40 97
elena.baliouk@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
(BF, SA)
Caroline Jakobsson
0738-55 29 42
caroline.jakobsson2@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
(NA, TE)
Hanna Al-Mosawi
0734-43 95 74
hanna.al-mosawi@malmo.se

LÄKARE
Anna-Carin Månsson Kepp
0766-10 69 08
anna-carin.manssonkepp@malmo.se

KURATOR
NA, TE
Jessica Laakso
040-34 65 69
073-641 03 73
jessica.laakso@malmo.se

KURATOR
(BF, SA)
Ingmari Cato
073-342 78 49
ingmari.cato@malmo.se

Mediatek

Välkommen till mediateket
040-34 65 72

ÖPPETTIDER

Måndag 08.00 - 14.00

Tisdag 08.00 - 14.00

Onsdag 09.00 - 14.00

Torsdag 08.00 - 14.00

Fredag 08.00 - 14.00

Mejla våra bibliotekarier: mediateketpauli@gmail.com

Besök gärna mediatekets hemsidalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skriv till oss




Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. * (obligatorisk)
Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter.

Foto: Freddy Billqvist