Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 11 november 2019

Kontaktuppgifter

Hitta till Pauliskolan

Besöksadress
Föreningsgatan 41

Postadress
Pauliskolan
Föreningsgatan 41
211 52 Malmö

Reception
040-34 65 65
pauliskolan@malmo.se

Öppettider
Måndag kl. 8-14
Tisdag till fredag kl. 8-15
Lunchstängt mellan kl. 12-13

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNNG
VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolledning

REKTOR
Åse Nilsson

040-34 65 60 / 0709-34 29 89
ase.nilsson@malmo.se

SEKTIONSCHEF
Administration m.m.
Mersiha Hamzic
040-34 65 66
mersiha.hamzic@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR - SA
Lone Jensen

040-34 65 61 / 0768-53 63 75
lone.jensen@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR -TE
Christer Månsson

040-34 65 28, 0705-18 47 77
christer.mansson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR - NA
Åsa Pålsson
040-34 35 80, 073-231 90 20
asa.palsson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR - BF
Tajana Krznar Frklic
040-34 65 90, 073-34 29 007
tajana.krznarfrklic@malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Linn Bardeman
NA, TE, SPRT
040-34 65 62
Linn.bardeman@malmo.se

Susanne Frank
SA, BF, SPRBF
040-34 65 68
susanne.frank@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Birgitta Malmberg
040-34 65 70
birgitta.malmberg@malmo.se

SKOLSKÖTERSKA
Gabriella Olofsson
040-34 65 70
gabriella.olofsson@malmo.se

PSYKOLOG
Elena Baliouk
0723-50 40 97
elena.baliouk@malmo.se

LÄKARE
Lisa Aulin
0732-01 55 13
lisa.aulin@malmo.se

KURATOR
NA, TE
Jessica Laakso
040-34 65 69
jessica.laakso@malmo.se

KURATOR
(BF, SA)
Ingmari Cato
ingmari.cato@malmo.se

 

 

Mediatek

Välkommen till mediateket
040-34 65 72

ÖPPETTIDER
Måndag kl. 8-14
Tisdag kl 8-16
Onsdag kl 9-16
Torsdag kl 8-16
Fredag kl 8-14

Besök gärna mediatekets hemsidalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skriv till oss




Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. * (obligatorisk)
Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter.

Foto: Freddy Billqvist