Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 20 september 2021

Kontaktuppgifter

Hitta till Pauliskolan

Besöksadress
Föreningsgatan 41

Postadress
Pauliskolan
Föreningsgatan 41
211 52 Malmö

Reception
A-huset, Föreningsgatan 41
040-34 65 65
pauliskolan@malmo.se

Öppettider reception

Måndag

08.00-14.00
Tisdag
08.00-15.00
Onsdag
08.00-15.00
Torsdag
08:00-15:00
Fredag
08:00-15:00

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNNG
VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster


Beställ betygskopia

BETYG FRÅN DE SENASTE 5 ÅREN

Om du studerat på Pauliskolan de senaste 5 åren kan du beställa en vidimerad kopia av ditt betyg på pauliskolan@malmo.se

Skriv ditt personnummer, examensår och klass.

BETYG SOM ÄR ÄLDRE ÄN 5 ÅR

Om det var mer än 5 år sedan du tog examen från Pauliskolan är det Malmö stadsarkiv som hjälper dig.

Beställ Malmö stadsarkivs kopior av dina betyglänk till annan webbplats (länk till extern sida)

Skolledning

REKTOR
Anna Lorentz

0723-79 41 26
anna.lorentz@malmo.se

SEKTIONSCHEF
Elias Grabka
076-853 63 65
elias.grabka@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR - BG, BET
Lone Jensen

076-85 36 375
lone.jensen@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR - NA, TE
Christer Månsson

070-51 84 777
christer.mansson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR - BF, SASAM
Tajana Krznar Frklic
073-34 29 007
tajana.krznarfrklic@malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Linn Bardeman
NA, TE, IMSTE/NA, IMATE
040-34 65 62, 0766-43 23 83
linn.bardeman@malmo.se

Azra Ahmetovic
BF, SA-SAM, IMYBF, IMSBF
040-34 65 64, 0723-69 84 26
azra.ahmetovic@malmo.se

Alexandra Foschi
SA-BET, SA-BG
073-251 74 41
alexandra.foschi@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA

Charlotta Zyto
(NA, TE)
070-840 51 98
charlotta.zyto@malmo.se

Alexandra Sjödahl
(BF, SA)
073-436 90 77
alexandra.sjodahl@malmo.se

PSYKOLOG
Elena Baliouk
0723-50 40 97
elena.baliouk@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
(BF, SA-SAM)
Magda Hait
0738-55 29 42
magda.hait@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
(SA-BG, SA-BET)
Anna Silow
0709-45 01 67
anna.silow@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
(NA, TE)
Hanna Al-Mosawi
0734-43 95 74
hanna.al-mosawi@malmo.se


LÄKARE
Anna-Carin Månsson Kepp
0766-10 69 08
anna-carin.manssonkepp@malmo.se

SOCIALPEDAGOG
(BF)
Carina Jonsson
040-34 65 86
carina.jonsson@malmo.se

SOCIALPEDAGOG
(BET/BG)
Linnea Bobrowsky
0702-48 77 67
linnea.bobrowsky@malmo.se

KURATOR
(SA-BET, NA, TE)
Jessica Laakso
040-34 65 69
073-641 03 73
jessica.laakso@malmo.se

KURATOR
(BF, SA-BG, SA-SAM)
Ingmari Cato
073-342 78 49
ingmari.cato@malmo.se

Mediatek

Välkommen till mediateket
040-34 65 72

ÖPPETTIDER

Måndag
08.00 - 14.00
Tisdag
08.00 - 16.00
Onsdag
09.00 - 16.00
Torsdag
08.00 - 16.00
Fredag
08.00 - 15.00

Mejla våra bibliotekarier: mediateketpauli@gmail.com

Besök gärna Mediatekets blogglänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skriv till oss




Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. * (obligatorisk)
Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter.

Foto: Freddy Billqvist