Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 23 oktober 2020

Kontaktuppgifter

Hitta till Pauliskolan

Besöksadress
Föreningsgatan 41

Postadress
Pauliskolan
Föreningsgatan 41
211 52 Malmö

Reception
040-34 65 65
pauliskolan@malmo.se

Öppettider reception
Månd kl 8-14
Tisd-fred kl 8-15
Lunchstängt mellan kl. 12-13

V.44 är receptionen stängd

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNNG
VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolledning

REKTOR
Christer Månsson t.f rektor

040-34 65 28, 0705-18 47 77
christer.mansson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR - BG, BET
Lone Jensen

040-34 65 61 / 0768-53 63 75
lone.jensen@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR -TE
Christer Månsson

040-34 65 28, 0705-18 47 77
christer.mansson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR - NA
Åsa Pålsson
040-34 35 80, 073-231 90 20
asa.palsson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR - BF, SASAM
Tajana Krznar Frklic
040-34 65 90, 073-34 29 007
tajana.krznarfrklic@malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Linn Bardeman
NA, TE
040-34 65 62
linn.bardeman@malmo.se


Azra Ahmetovic
BF, SA, IM, SPR
040-34 65 68
azra.ahmetovic@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Birgitta Malmberg
040-34 65 70
birgitta.malmberg@malmo.se

SKOLSKÖTERSKA
Charlotta Zyto
070-840 51 98
charlotta.zyto@malmo.se

PSYKOLOG
Elena Baliouk
0723-50 40 97
elena.baliouk@malmo.se

LÄKARE
Anna-Carin Månsson Kepp
anna-carin.manssonkepp@malmo.se

KURATOR
NA, TE
Jessica Laakso
040-34 65 69
073-641 03 73
jessica.laakso@malmo.se

KURATOR
(BF, SA)
Ingmari Cato
073-342 78 49
ingmari.cato@malmo.se

Mediatek

Välkommen till mediateket
040-34 65 72

ÖPPETTIDER
Måndag kl. 8-14
Tisdag kl 8-16
Onsdag kl 9-16
Torsdag kl 8-16
Fredag kl 8-14

Besök gärna mediatekets hemsidalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skriv till oss




Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. * (obligatorisk)
Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter.

Foto: Freddy Billqvist